از دکتر بپرسید

ایا قرص نیفیدیپین مثل کپسول عمل میکنه ؟ - پرسش 1259

 • تصویر کاربر رز پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش) فشار خون بالا
  سلام مادرم ۷۵ سالشه و نزدیک ۲۰ ساله فشار خونه بالا داره از همون اول کپسول نیفیدیپین ۱۰ میخورد الان با توجه به سنش والستاران ۴۰ هم دکتر براش نوشته باضافه دپاکین که سه بار در روز باید بخوره ولی والستاران ۴۰ دیگه نیست و همچنین کپسول نیفیدیپین .اول اینکه بین دوز اول تا دوم یا دوم تا سوم فشار ساعتهای اولیه خوبه ولی نزدیک به دوز بعدی فشارش به ۱۷ میرسه و اینکه خواستم ببینم به جای کپسول میتونه قرص نیفیدیپین بخوره وزن مادرم ۴۰ کیلو هست و تو ازمایش خونش چیز بخصوصی نشون نداد والستاران هم میتونه ۸۰ بخوره به جای ۴۰ ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۱۴ شهریور ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام

    

   داروی نیفدیپین برای فشارخون امروزه دیگر منسوخ شده است و بهتر است از این دارو استفاده نکنند. به جای والسارتان 40 میتوانند نصف والسارتان 80 را استفاده کنند. در مورد فشار بالا بهتر است دوز بعدی دارو یک ساعت زودتر استفاده شود تا اثربخشی ان بالا بماند

به سیستم پرسش از دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

 

12+