از دکتر بپرسید

غلظت خون و فشار بالا در گاهی اوقات - پرسش 2142

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 3 ماه پیش) فشار خون بالا
  با سلام و عرض ادب
  پیشاپیش از پاسخگویی شما بی نهایت سپاسگذارم
  بنده مدتی است فشار خون بالا دارم و با مراجعه به اورژانس دکتر گفتن ضربان بالای شما طبیعی نیست(سن31) و ازمایش نوشتن متوجه شدم غلظت خون 16.3دارم و گفتن خون بدهید و دو بار حجامت کردم در این دوماه.اما با خوردن نسکافه چایی یا شیرینی خیلی شدید میشه و ضربان قلبم بالا میره در حدی که میترسم.قرص زیرزبانی و تپش قلب دارم میخورم سریعا بهتر میشم.الان واقعا نمیدونم خطرناکه مراجعه حضوری کنم یا حجامت رو تدامه بدم?آیا باعثش غلظت خونه فقط.متاسفانه سیگار و مشروب هم استعمال میکنم و سعی کردم کمش کنم.ورزش هم تو برنامه بذارم فکر کنم خوبه.اگر کمک کنید ممنون میشم.آیا این همیشگی در من هست یا قابل کنترل و درمانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی شنبه ۱۶ آذر ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام

    

   مشکل اصلی شما در مصرف الکل و سیگار است. اگر این دو را کنار بگذارید مقدار بسیار زیادی از مشکلات شما حل می شود. حجامت هیچ کمکی نمی کند و اثر علمی ثابت شده ای ندارد. توصیه ی ما به شما این است که سعی در قطع سیگار و ااکل داشته باشید و در مواردی که طپش می گیرید از قرص پروپرانولول 10 میلی گرم استفاده کنید

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

به سیستم پرسش از دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.