از دکتر بپرسید

فشار خون بالا - پرسش 403

 • تصویر کاربروحدانی چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش) فشار خون بالا
  با سلام آقای دکتر و با تشکر از این که فرصت می دهید و زمان می گذارید برای پاسخگویی به سوالات. من شاید سوالم تکراری باشه اما چون در پست قبلی اطلاعات رو کامل عرض نکردم ترجیحا مجدد با جزییات بیشتر خدمت شما طرح سوال می کنم.
  من 44 سال دارم و از مهر 97 داروی آمیلودیپین و متورال دوز نصف صبح و شب استفاده می کنم. البته رژیم هم گرفتم و وزن خودم رو از 83 کیلو به 76 کیلو کاهش دادم و البته در اوایل تحرک و پیاده روی تند انجام میدادم. و همچنین به شدت رژیم را رعایت می کنم از خوردن نمک به شدت پرهیز می کنم و پرخوری هم نمی کنم. مدتی بود که حتی فشارم به 10 روی 7 هم رسید اما با توجه به این که کاهش فشار پیدا کردم قرص آملو دیپین رو کاهش دادم که بعد با افزایش فشار خون مجددا مصرف رو به همان نصف صبح و شب با متورال ادامه دادم. اما اکنون دو هفنه است که به ویژه شبها فشار خونم بالا میره. من شبها اصولا شام نمیخورم و البته شغل کم تحرکی هم دارم و فشارم به 15 روی 10 هم میرسه و این هم اضافه کنم که علامت خاص هم ندارم نه سردرد دارم و نه علامت دیگه فقط اضطراب شدید پیدا می کنم و حمله اضطرابی وحشتناکی که حتی با وجود مصرف دوز شبانه قرصهایم ظاهرا قطع نمیشه. سوالات:
  - آیا گرسنگی که من در طول روز دارم و شبها شام نمیخورم و وعده اصلی من فقط صبحانه شده ، تأثیر بر افزایش فشار خون داره؟
  - آیا نوع خواب بر فشار خون بالا تأثیر داره یا فشار خون بر کیفیت خواب اثر می گذاره؟
  - آیا می تونم از قرص های آرام بخش استفاده کنم؟
  - در زمانی که فشار خونم شبها بالا میره اقدام لازم چیست تا فشار را کنترل کنم؟
  باتشکر فراوان
  1. تصویر کاربردکتر محمدحسین نجفیچهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷( 2 ماه پیش)

به سیستم پرسش از دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.