از دکتر بپرسید

مشاوره جهت کنترل فشار خون - پرسش 87

  • تصویر کاربرا.وهابی پنجشنبه ۲۸ تیر ۹۷( 10 ماه پیش) مشاوره
    با سلام و وقت بخیر. آقایی 40 ساله هستم از حدود 3 سال پیش فشار خون بالا دارم البته این مورد سابقه خانوادگی دارد. بدون مصرف دارو فشار خونم معمولا" 140 روی 100 می باشد. قد و وزن، سونوگرافی کلیه ها و تست های آزمایشگاهی کاملا" نرمال دارم. در اکوکاردیوگرافی : ( Mitral Valve : MR 1+ / E > A ) ( Left Ventricle : EF 55% / LVDD 3.5 Cm ) و بقیه موارد نرمال گزارش شده است. با مصرف آتنولول 50 یا لوزار 50 فشار خونم نامنظم بود و به خوبی کنترل نشد. لوزار اچ نتیجه بهتری داشت ولی بدلیل پرادراری ایجاده شده نتوانستم ادامه دهم. از یک ماه پیش هر روز صبح یک قرص متورال 50 استفاده می کنم با این دارو فشار خونم قبل از ظهر حدود 110 روی 80 و اواخر شب حدود 125 روی 85 بوده و تا حدی کنترل شده است فقط قبل از ظهرها کمی احساس کسالت و خواب آلودگی دارم. ضمن تشکرلطفا" در موارد زیر راهنمائی فرمایید :
    آیا مشکل مطرح شده دراکوکاردیوگرافی حاد بوده و نیاز به کنترل داروئی یا بررسی بیشتر دارد؟
    آیا مصرف قرص متورال 50 را با توجه به گزارش اکوکاردیوگرافی برای کنترل فشار خون بنده تایید می کنید یا داروی دیگری پیشنهاد می فرمایید؟
    1. تصویر کاربردکتر محمدحسین نجفیپنجشنبه ۲۸ تیر ۹۷( 10 ماه پیش)

به سیستم پرسش از دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.