از دکتر بپرسید

پیش فشار خون - پرسش 487

 • تصویر کاربر علیرضا پنجشنبه ۱۵ فروردین ۹۸( 9 ماه پیش) فشار خون بالا
  با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت جناب آقای دکتر
  بنده ۳۳ ساله متاهل و کارمند هستم.
  با توجه به اینکه فشار خون حالت نرمال بنده (با فشارسنج دیجیتال مدل امرون) دیاستولیک ۸۸ و فشار سیستولیک ۱۳۳ می باشد و بصورت ژنتیک استرسی هستم چندسالی است قرص اسنترا 50 میلی مصرف می کنم که ضمن سرکوب استرس قدرت تفکر عمیق من را به شدت کاهش داده.
  ضمنا بنده فشارخون آنی نسبت به استرس ،دکتر و بیمارستان (اصطلاحا روپوش سفید) نیز دارم بطوری که فشارخونم در مطب 16 بروی 10 می باشد.
  با توجه به اینکه کارمند هستم و بشدت تنبل شاید بیش از 10 سال است که ورزش منظم یا حتی کم نداشتم بطوری که اگر بخواهم کمی پا به توپ شوم با اولین استارت و رفت و برگشت با بالا رفتن فشار خون و حالت تهوع روبرو میشوم.
  سابقا چندین بار تست اکو و ورزش دادم که ظاهرا مناسب بوده البته یادم هست که آخرین بار در تست ورزش مشکل قلبی نداشتم ولیکن بعد از چند دقیقه پیاده روی با بالا رفتم فشارخون تست متوقف شد.
  با این تفاسیر و توجه به اینکه فشارخون ارتباط مستقیمی با طول عمر انسان داشته و بشدت بی تحرک و استرسی هستم آینده روشنی برای سالهای آتی برای خود متصور نمی باشم لذا از شما خواهشمندم راهکاری مناسب وقابل انجام (بدون مصرف قرص) برای کاهش فشارخون و تقویت عضلات قلب بنده تجویز فرمائید.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۱۵ فروردین ۹۸( 9 ماه پیش)

به سیستم پرسش از دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون در تهران خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

 

5+