خواص قرص کنکور concor یا بیزوپرولول

قرص کنکور دارویی است که حاوی یک ماده ی فعال بنام بیزوپرولول است.این دارو متعلق به یک دسته از داروهای شناخته شده با عنوان مسدود کننده های بتا است. این دارو برای درمان فشار خون و آنژین قلبی استفاده می شود. برای اینکه با قرص کونکور به درستی آشنا شوید، مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید.

قرص کنکور چیست؟

قرص کونکور یا قرص concor  برای افزایش گردش خون در بدن استفاده می شود. این قرص برای درمان فشار خون بالا تجویز می شود اما نمی توان گفت منحرصا برای درمان فشار خون است.

قرص کونکور برای چیست؟

این دارو بیشتر با نام بیزوپرولول شناخته می شود.  قرص کونکور با مسدود کردن عملکرد برخی از مواد شیمیایی طبیعی در بدن مثل اپی نفرین در رگ و قلب کار می کند. این عملکرد باعث کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون بالا و همچنین کاهش فشار قلبی می شود.

فشار خون و ضربان قلبتان را در زمان مصرف این دارو به طور مرتب چک کنید. روش صحیح اندازه گیری فشار خون را یاد بگیرید تا در خانه بتوانید فشارتان را اندازه بگیرید و نتیجه را به پزشکتان اطلاع دهید.

روش مصرف و دوز قرص concor

دوز های این دارو شامل:

✳ کونکور ۲٫۵ میلیگرم، ۵ میلیگرم و ۱۰ میلیگرم میباشد.

✳ درمان فشار خون بالا باید با دوز پایین شروع شود و سپس به تدریج افزایش یابد تا به یک دوز معین برسد.

✳ در درمان فشار خون خفیف، پیشنهاد میشود، قرص کنکور ۲٫۵ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

✳ در درمان فشار خون شدید، پیشنهاد می شود کنکور ۵ یا ۱۰ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

        ✳ ماکزیمم یا حداکثر مصرف روزانه قرص کونکور ۲۰ میلی گرم است.

قرص کنکورر ۵ میلی گرم

در درمان آنژین قلبی اغلب از قرص کونکور ۵ میلی گرم و به صورت یکبار در روز استفاده می شود. کونکور ۵ میلیگرم صبح باید در طول زمان صبحانه یا بعد از آن مصرف شود. قرص را به صورت کامل با یک لیوان آب ببلعید. قرص را نجوید چون شاید اثر دارو تغییر کند.

روش کاهش تدریجی مصرف قرص کونکور

 لازم است تا قبل از متوقف کردن مصرف دارو دوز آن را به صورت تدریجی تغییر دهید. همیشه با پزشک معالجتان درباره ایمن ترین روش برای کاهش تدریجی دارو مشورت نمایید.

این دارو را به طور مرتب استفاده کنید تا از آن بیشترین استفاده را ببرید. برای اینکه همیشه یادتان بماند تا از این دارو استفاده کنید، در یک ساعت معین در هر روز آن را مصرف کنید.

برای درمان فشار خون بالا ممکن است چند هفته طول بکشد تا درمان قطعی و مزایای قرص concor را به طور کامل دریافت کنید.

به پزشک خود در صورت بهبود نیافتن و یا بدتر شدن بیماری گزارش دهید. برای مثال اگر فشار خون شما همانطور مثل قبل بالا باقی می ماند و یا بیشتر از این می شود، حتما این مسئله را با پزشک خود در میان بگذازید.

آیا با علل فشار خون بالا آشنا هستید؟ برای آشناتیی با علل بالا رفتن فشار خون می توانید به لینک زیر مراجعه کنید

علت فشار خون بالا

داروهای فشار خون

تداخل دارویی قرص کنکور

قبل از مصرف قرص concor به پزشک و یا داروسازتان در مورد داروهای فعلی (مخصوصا فینگولیمود) که مصرف می کنید و یا گیاهان دارویی که بدون تجویز پزشک در حال استفاده از آن ها هستید، گزارش دهید.

بعضی از داروها دارای عناصری هستند که فشار خون و یا ضربان قلب را بالا می برند. بنابراین حتما به پزشکتان اطلاع دهید که چه داروهایی مصرف می کنید و نحوه ی درست مصرف کردن آن ها را نیز بپرسید. مخصوصا اگر داروهای سرما خوردگی و گلودرد، مکمل های رژیم غذایی و NSAID ها شامل ایبوپروفن و نایروکسن را مصرف می کنید.

اگر به قرص concor حساسیت دارید از دارو های زیر هم استفاده نکنید

بیمارانی که به ماده ی بیزوپرولول یا داروهای مشابه دیگر حساسیت دارند، باید از مصرف قرص concor پرهیز کنند. از جمله این داروها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ متوپرولول

✔ آتنولول

✔ کارودیلول

✔ nebivolol

فراموش کردن مصرف داروی کنکور

اگر فراموش کردید قرص cocor را مصرف کنید، سریعا بعد از به خاطر آوردن آن را استفاده کنید. اگر به خاطر آوردنتان نزدیک زمان مصرف داروی بعدی بود، به داروی فراموش شده کاری نداشته باشید و ادامه ی برنامه ی دارویی خود را اجرا کنید. هرگز دوز قرص کنکور را دو برابر نکنید.

نحوه ی نگهداری قرص concor یا بیزوپرولول

قرص concor در اتاق با دمای بین ۲۰ تا ۲۵ درجه ی سانتیگراد و به دور از هر گونه رطوبت نگهداری کنید. قرص کونکور را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

کم آب شدن بدن، قرص کنکور

عوارض جانبی قرص کنکور

✅ خستگی، ضربان قلب آرام، اسهال و سرگیجه ممکن است اتفاق بیفتد. اگر هر کدام از این عوارض ایجاد شد و یا بدتر شد بلافاصله به پزشک و یا داروسازتان اطلاع دهید. برای کاهش ریسک ابتلا به سرگیجه خیلی آرام از حالت خوابیده یا نشسته بلند شوید.

 ✅ این دارو ممکن است جریان خون دست و پا را کاهش دهد، برای همین احساس سرما در این قسمت ها ایجاد می شود. سیگار کشیدن این حس را بدتر می کند. لباس های گرم بپوشید و از کشیدن سیگار خودداری کنید.

✅ به پزشک خود بلافاصله در صورت تجربه ی هر کدام از این عوارض ناخوشایند ولی جدی گزارش دهید: تورم مچ پا، خستگی و ضعف شدید، تنگی نفس و افزایش ناگهانی وزن

✅ واکنش های شدید آلرژیک به این دارو بسیار نادر است. با این حال در صورت مشاهده هر گونه واکنش شدید آلرژیک به قرص concor مانند: خارش شدید، تورم مخصوصا در صورت، زبان و گلو، سرگیجه شدید و یا مشکل تنفسی، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

در صورت مصرف قرص concor به نکات زیر توجه کنید

❇ مصرف دارو را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. بعضی از شرایط بیماری شما ممکن است با متوقف کردن این دارو بدتر شود.

❇ زمانیکه به تدریج مصرف این دارو را متوقف کنید، به شما توصیه می شود که به طور موقت فعالیت های فیزیکی را محدود کنید تا فشار وارد بر قلب شما کاهش یابد. اگر درد قفسه سینه، تنگی نفس، فشارخون، درد قفسه سینه منتشر به فک و گردن و دست، تعریق غیر عادی، مشکل تنفسی و ضربان قلب تند و نامنظم داشتید فورا به پزشک مراجعه کنید.

❇ این دارو در صورت اینکه شما دارای شرایط خاص پزشکی باشید نباید مورد استفاده قرار گیرد. این شرایط شامل: انواع خاصی از مشکلات ریتمی قلب (مثل ضربان قلب آرام، بلوک درجه ی دو و سه، نارسایی شدید قلبی)

❇ قبل از عمل جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.

❇ این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. بنابراین رانندگی نکنید و فعالیت هایی را که نیازمند هوشیاری کامل شماست را انجام ندهید تا زمانیکه مطمئن شوید دوباره میتوانید این فعالیت ها را با خیال راحت و با اطمینان انجام دهید.

❇ استفاده از نوشیدنی های الکلی را محدود کنید.

مصرف قرص کنکور برای بیماران دیابتی

❇ اگر دیابت دارید، قرص concor ممکن است باعث ایجاد احساس تپش قلب و افزایش ضربان قلب شود. علائم دیگر افت قند خون مثل: سرگیجه و تعریق تحت تاثیر این دارو قرار نمی گیرد. این محصول ممکن است باعث سخت تر شدن کنترل قند خون شود. قند خون خود را به طور مرتب چک کنید و نتیجه را به پزشک خود اظلاع دهید. به پزشک خود بلافاصله در صورت مشاهده ی علائم افزایش قند خون مثل افزایش تشنگی و ادرار اطلاع دهید. ممکن است نیاز به تنظیم کردن مجدد داروهای دیابت، برنامه ورزش و و یا حتی رژیم غذایی شما باشد.

مصرف قرص کنکور در دوران بارداری

هنگام بارداری فقط زمانی که به وضوح مصرف این دارو مورد نیاز است، از آن استفاده کنید. ممکن است این دارو برای جنین مضر باشد. در مورد معایب و مزایای این دارو در زمان بارداری و نیز شیردهی کلاس C گزارش شده است؛ بدین معنا که بهتر است استفاده نشود.

چگونه فشار خون بالا در دوران بارداری را کنترل کنیم؟ آیا فشار خون بالا در دوران بارداری طبیعی است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

فشار خون بالا در دوران بارداری

مصرف بیش از حد قرص concor

در صورت مصرف بیش از حد دارو و داشتن علائم جدی مثل بی هوش شدن و یا مشکلات تنفسی، بلافاصله به اورژانس مراجعه نمایید.

دکتر محمد حسین نجفی دکتر متخصص فشار خون در تهران

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

4+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پیمان پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید آقای دکتر بیزاپرولول ۲/۵ میتونی جایگزین خوبی برا پرانول ۱۰ جهت درمان اضطراب، تپش قلب و استرس باشه در عین حال ضربان قلب رو هم پایین نیاره؟ چون من خواستم وابستگی خودمو به پرانول قطع کنم از پزشکم خواستم داروی دیگه ای معرفی کنه.
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش)

   سلام

    

   خیر این دارو برای کنترل اضطراب مناسب نیست ولی ضربان قلب را پایین می آورد

 • تصویر کاربر پرشان پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت جناب دکتر ، من چهار روزه ضربان اضافه در قلب دارم دو بار نوار قلب گرفتم و صربان اصافه رو نشون داده ولی کمه ، فشار نرمال من ۹ روی ۷ هست ولی توی این چهار روز ۱۱ روی ۸ یا ۹ بوده ، دکتر قلب مراجعه کردم به من کنکور کور ۲/۵ داد ، به نطر شما این دارو رو استفاده کنم ، در ضمن من ۱۰ ساله کم کاری تیرویید هم دارم و لیووتیروکسین میخورم ، ممنون میشم پاسخ بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸( 6 روز پیش)

   سلام

    

   بله از همین دارو استفاده کنید و نگران نباشید این موضوع مهمی نیست و جای نگرانی ندارد

 • تصویر کاربر شاه پنجشنبه ۱۹ دی ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  بیمار من بخاطر تپش قلب بالا قرص metohexa succ 47.5 استفاده میکرد که تحت عمل ابلیشن قرار گرفت و پس از عمل قرص ۲/۵ م گ کنکور بهش تجویز شد. هنوز هم سپس داره. آیا میتونه همون قرص قبلی را استفاده کنه چون با اون قرص تپش قلبش خیلی بهتر بود. لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۱۹ دی ۹۸( 2 هفته پیش)

   اگر طپش ادامه دارد بهتر است به پزشک الکتروفیزیولوژیست خود مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۶ دی ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  داروی کنکور بهترهست یا وراپامیل برای تپش قلب
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی دوشنبه ۱۶ دی ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

    

   بستگی به شرایط شما دارد. هر دوی اینها در شرایط مخصوص به خود مفید و موثر هستند

 • تصویر کاربر Ahmad دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام ،من فشار خون بالا دارم و کنکور ۵میلی گرم و والسارتان۸۰ مصرف میکنم،میخواستم ببینم آیا میشه نصف قرص کنکور ۱۰میلی گرم به جای کنکور ۵میلی گرم مصرف کرد ،آیا خاصیت همون کنکور ۵میلی گرمو داره
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

    

   بله می توانید مصرف کنید و مشکلی ندارد

 • تصویر کاربر پاییز دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۳۲ ساله هستم همیشه تپش قلب و تنگی نفس دارم فشارم هم معمولا ۸ روی ۵ هست گه گاهی سه تپش محکم توی قفسه ی سینه ام حس میکنم دکتر رفتم قرص بیزاپرولول ۵ روزی یکی رو برام تجویز کرد برای بی خوابی شبانه ام نصف قرص الپرازولام ،
  صبح ها که از خواب بیدار میشم ساق پام گرفتگی داره و درد میکنه عضلاتم سفت میشه ، در طول روز هم بدنم سست میشه و بی انرژی هستم خواستم بدونم عوارض کدامیک از قرص هاست و چه باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

    

   این می تواند از عوارض قرص بیزوپرولول باشد. توصیه می شود به پزشک متخصص خود اطلاع دهید تا در صورت صلاح دید داروی شما را جایگزین کنند

 • تصویر کاربر منصوره دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترخسته نباشید...من برای تپش قلب نامنظم ودردقفسه سینه بدکترمراجعه کردم ایشون قرص پرانول 20روتجویزکردن منتهادکترمغزواعصاب ک برای مشکل دیگم به ایشون مراجعه دارم گفتن این قرص رونخورم ک باعث افسردگی میشه وگفتن قرص کنکوریابیزوپرولول 2/5روبخورم ایااگ یهوقرص پرانول روترک کنم عوارضی بدنبال نداره؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

    

   خیر مشکلی ندارد می توانید داروی قبلی را قطع و با داروی جدید جایگزین کنید

 • تصویر کاربر سالار دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  بنده 5 سال است فشار خون دارم و رفتم پیش پزشک و لوزار 25 صبح و شب می خورم و اس سیتالوپرام هم میخورم شبی یک عدد10
  بعضی وقتا قرصامو نمی خورم و دوباره فشارم تا 15به روی 9 می رود
  در حالیکه بطور مرتب ورزش می کنم
  راه چاره
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی دوشنبه ۹ دی ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

    

   راه چاره این است که داروهای خود را منظم مصرف کنید. درمان فشارخون طولانی مدت است و با قطع مصرف دارو بیماری عود می کند

 • تصویر کاربر هنرمند جمعه ۶ دی ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  مدت چند سال است فشار خون دارم الان مدت دوماه فشارم پایین نمیاد از داروی والستارن ومتورال ۵۰ اسفتاده میکردم الان دکتر بجا متورال برام کنکور تجویز کرده ایا شما با این تجویز موافقید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی جمعه ۶ دی ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

    

   اگر پزشم شما چنین تجویزی کرده است قطعا گزینه ی مناسبی بوده و نیاز به نگرانی نیست

 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ایا به جای متورال میشود از قرص کنکور۲/۵mg استفاده کرد.من تیرماه دوعدد استند گذاشتم وچون یه ذره تپش قلب دارم خیلی وقت روزی یک عدد متورال میخورم
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۸ آذر ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

    

   بله مشکلی نیست. ولی اگر با متورال مشکی ندارید بهتر است همین دارو را استفاده کنید زیرا کنکور داروی قوی تری نیست

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر