ویزیت آنلاین دکتر محمدحسین نجفی

خواص قرص کنکور concor یا بیزوپرولول

قرص کنکور دارویی است که حاوی یک ماده ی فعال بنام بیزوپرولول است.این دارو متعلق به یک دسته از داروهای شناخته شده با عنوان مسدود کننده های بتا است. این دارو برای درمان فشار خون و آنژین قلبی استفاده می شود. برای اینکه با قرص کونکور به درستی آشنا شوید، مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید.

قرص کنکور چیست؟

قرص کونکور یا قرص concor  برای افزایش گردش خون در بدن استفاده می شود. این قرص برای درمان فشار خون بالا تجویز می شود اما نمی توان گفت منحرصا برای درمان فشار خون است.

قرص کونکور برای چیست؟

این دارو بیشتر با نام بیزوپرولول شناخته می شود.  قرص کونکور با مسدود کردن عملکرد برخی از مواد شیمیایی طبیعی در بدن مثل اپی نفرین در رگ و قلب کار می کند. این عملکرد باعث کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون بالا و همچنین کاهش فشار قلبی می شود.

فشار خون و ضربان قلبتان را در زمان مصرف این دارو به طور مرتب چک کنید. روش صحیح اندازه گیری فشار خون را یاد بگیرید تا در خانه بتوانید فشارتان را اندازه بگیرید و نتیجه را به پزشکتان اطلاع دهید.

روش مصرف و دوز قرص concor

دوز های این دارو شامل:

✳ کونکور ۲.۵ میلیگرم، ۵ میلیگرم و ۱۰ میلیگرم میباشد.

✳ درمان فشار خون بالا باید با دوز پایین شروع شود و سپس به تدریج افزایش یابد تا به یک دوز معین برسد.

✳ در درمان فشار خون خفیف، پیشنهاد میشود، قرص کنکور ۲.۵ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

✳ در درمان فشار خون شدید، پیشنهاد می شود کنکور ۵ یا ۱۰ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

        ✳ ماکزیمم یا حداکثر مصرف روزانه قرص کونکور ۲۰ میلی گرم است.

قرص کنکورر ۵ میلی گرم

در درمان آنژین قلبی اغلب از قرص کونکور ۵ میلی گرم و به صورت یکبار در روز استفاده می شود. کونکور ۵ میلیگرم صبح باید در طول زمان صبحانه یا بعد از آن مصرف شود. قرص را به صورت کامل با یک لیوان آب ببلعید. قرص را نجوید چون شاید اثر دارو تغییر کند.

روش کاهش تدریجی مصرف قرص کونکور

 لازم است تا قبل از متوقف کردن مصرف دارو دوز آن را به صورت تدریجی تغییر دهید. همیشه با پزشک معالجتان درباره ایمن ترین روش برای کاهش تدریجی دارو مشورت نمایید.

این دارو را به طور مرتب استفاده کنید تا از آن بیشترین استفاده را ببرید. برای اینکه همیشه یادتان بماند تا از این دارو استفاده کنید، در یک ساعت معین در هر روز آن را مصرف کنید.

برای درمان فشار خون بالا ممکن است چند هفته طول بکشد تا درمان قطعی و مزایای قرص concor را به طور کامل دریافت کنید.

به پزشک خود در صورت بهبود نیافتن و یا بدتر شدن بیماری گزارش دهید. برای مثال اگر فشار خون شما همانطور مثل قبل بالا باقی می ماند و یا بیشتر از این می شود، حتما این مسئله را با پزشک خود در میان بگذازید.

آیا با علل فشار خون بالا آشنا هستید؟ برای آشناتیی با علل بالا رفتن فشار خون می توانید به لینک زیر مراجعه کنید

علت فشار خون بالا

داروهای فشار خون

تداخل دارویی قرص کنکور

قبل از مصرف قرص concor به پزشک و یا داروسازتان در مورد داروهای فعلی (مخصوصا فینگولیمود) که مصرف می کنید و یا گیاهان دارویی که بدون تجویز پزشک در حال استفاده از آن ها هستید، گزارش دهید.

بعضی از داروها دارای عناصری هستند که فشار خون و یا ضربان قلب را بالا می برند. بنابراین حتما به پزشکتان اطلاع دهید که چه داروهایی مصرف می کنید و نحوه ی درست مصرف کردن آن ها را نیز بپرسید. مخصوصا اگر داروهای سرما خوردگی و گلودرد، مکمل های رژیم غذایی و NSAID ها شامل ایبوپروفن و نایروکسن را مصرف می کنید.

اگر به قرص concor حساسیت دارید از دارو های زیر هم استفاده نکنید

بیمارانی که به ماده ی بیزوپرولول یا داروهای مشابه دیگر حساسیت دارند، باید از مصرف قرص concor پرهیز کنند. از جمله این داروها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ متوپرولول

✔ آتنولول

✔ کارودیلول

✔ nebivolol

فراموش کردن مصرف داروی کنکور

اگر فراموش کردید قرص cocor را مصرف کنید، سریعا بعد از به خاطر آوردن آن را استفاده کنید. اگر به خاطر آوردنتان نزدیک زمان مصرف داروی بعدی بود، به داروی فراموش شده کاری نداشته باشید و ادامه ی برنامه ی دارویی خود را اجرا کنید. هرگز دوز قرص کنکور را دو برابر نکنید.

نحوه ی نگهداری قرص concor یا بیزوپرولول

قرص concor در اتاق با دمای بین ۲۰ تا ۲۵ درجه ی سانتیگراد و به دور از هر گونه رطوبت نگهداری کنید. قرص کونکور را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

کم آب شدن بدن، قرص کنکور

عوارض جانبی قرص کنکور

✅ خستگی، ضربان قلب آرام، اسهال و سرگیجه ممکن است اتفاق بیفتد. اگر هر کدام از این عوارض ایجاد شد و یا بدتر شد بلافاصله به پزشک و یا داروسازتان اطلاع دهید. برای کاهش ریسک ابتلا به سرگیجه خیلی آرام از حالت خوابیده یا نشسته بلند شوید.

 ✅ این دارو ممکن است جریان خون دست و پا را کاهش دهد، برای همین احساس سرما در این قسمت ها ایجاد می شود. سیگار کشیدن این حس را بدتر می کند. لباس های گرم بپوشید و از کشیدن سیگار خودداری کنید.

✅ به پزشک خود بلافاصله در صورت تجربه ی هر کدام از این عوارض ناخوشایند ولی جدی گزارش دهید: تورم مچ پا، خستگی و ضعف شدید، تنگی نفس و افزایش ناگهانی وزن

✅ واکنش های شدید آلرژیک به این دارو بسیار نادر است. با این حال در صورت مشاهده هر گونه واکنش شدید آلرژیک به قرص concor مانند: خارش شدید، تورم مخصوصا در صورت، زبان و گلو، سرگیجه شدید و یا مشکل تنفسی، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

در صورت مصرف قرص concor به نکات زیر توجه کنید

❇ مصرف دارو را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. بعضی از شرایط بیماری شما ممکن است با متوقف کردن این دارو بدتر شود.

❇ زمانیکه به تدریج مصرف این دارو را متوقف کنید، به شما توصیه می شود که به طور موقت فعالیت های فیزیکی را محدود کنید تا فشار وارد بر قلب شما کاهش یابد. اگر درد قفسه سینه، تنگی نفس، فشارخون، درد قفسه سینه منتشر به فک و گردن و دست، تعریق غیر عادی، مشکل تنفسی و ضربان قلب تند و نامنظم داشتید فورا به پزشک مراجعه کنید.

❇ این دارو در صورت اینکه شما دارای شرایط خاص پزشکی باشید نباید مورد استفاده قرار گیرد. این شرایط شامل: انواع خاصی از مشکلات ریتمی قلب (مثل ضربان قلب آرام، بلوک درجه ی دو و سه، نارسایی شدید قلبی)

❇ قبل از عمل جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.

❇ این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. بنابراین رانندگی نکنید و فعالیت هایی را که نیازمند هوشیاری کامل شماست را انجام ندهید تا زمانیکه مطمئن شوید دوباره میتوانید این فعالیت ها را با خیال راحت و با اطمینان انجام دهید.

❇ استفاده از نوشیدنی های الکلی را محدود کنید.

مصرف قرص کنکور برای بیماران دیابتی

❇ اگر دیابت دارید، قرص concor ممکن است باعث ایجاد احساس تپش قلب و افزایش ضربان قلب شود. علائم دیگر افت قند خون مثل: سرگیجه و تعریق تحت تاثیر این دارو قرار نمی گیرد. این محصول ممکن است باعث سخت تر شدن کنترل قند خون شود. قند خون خود را به طور مرتب چک کنید و نتیجه را به پزشک خود اظلاع دهید. به پزشک خود بلافاصله در صورت مشاهده ی علائم افزایش قند خون مثل افزایش تشنگی و ادرار اطلاع دهید. ممکن است نیاز به تنظیم کردن مجدد داروهای دیابت، برنامه ورزش و و یا حتی رژیم غذایی شما باشد.

مصرف قرص کنکور در دوران بارداری

هنگام بارداری فقط زمانی که به وضوح مصرف این دارو مورد نیاز است، از آن استفاده کنید. ممکن است این دارو برای جنین مضر باشد. در مورد معایب و مزایای این دارو در زمان بارداری و نیز شیردهی کلاس C گزارش شده است؛ بدین معنا که بهتر است استفاده نشود.

چگونه فشار خون بالا در دوران بارداری را کنترل کنیم؟ آیا فشار خون بالا در دوران بارداری طبیعی است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

فشار خون بالا در دوران بارداری

مصرف بیش از حد قرص concor

در صورت مصرف بیش از حد دارو و داشتن علائم جدی مثل بی هوش شدن و یا مشکلات تنفسی، بلافاصله به اورژانس مراجعه نمایید.

دکتر محمد حسین نجفی دکتر متخصص فشار خون در تهران

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام مجدد خدمت دکتر عزیز که وقت میذارید.خدا به شما اجر دهد
  نظر به سوال قبلی که تصویرش رو ضمیمه کرده ام،
  تا بعد تعطیلات که گفتید برم هولتر24 ساعته انجام بدم چیکار کنم.واقعا میترسم و همان طور که شرح دادم بعضی اوقات از جام به ناچار می پرم..سمت چپ نمیتونم بخوابم یعنی اگه قلبم به زمین یا تخت خواب تماس داشته باشه اذیت میشم و ناخوداگاه میپرم و احساس میکنم قلبم میخاد از جاش بپره...و همچنین اگه خبر تصادف یا خبر بدی هم بشنوم هم این حالت برام پیش میادو خیلی وقتا هم موقع غذا خوردن هم این حالت پیش میاد برام. و وقتی میرم صورتمو آب میزنم آروم میشم.لطفا دارویی معرفی کنید که منو بهش معتاد نکنه و بشه راحت پس از مدتی دیگه مصرفش رو قطع کرد.پروپرانول میخورم آروم میشم
  واینکه چه غذاهایی بخوریم و نخوریم و هر توصیه لازم تا در اولین فرصت پس از تعطیلات برم پیش یه متخصص
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
   تکراری
 • تصویر کاربر محمدحسن چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام 52سالمه ورزشکار 6ماه پیش بعلت نامنظمی ضربان قلب نزد دکتر اورعی رفتم ورامین 40روزی2عدد مدتی خوب بودم قرصها سروقت مصرف میکردم آلان دوهفته دچار نامنظمی و سرگیجه سهامداران آمریکا رفته دکتر جان چیکارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
 • تصویر کاربر ملک پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آیا قرص بیسوتا ۲.۵ همان کنکورکور است
  باسپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
   سلام بله
 • تصویر کاربر صادقی پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من به مدت سه سال از داروی کونکور 2/5 آلمانی و لوزاور 25 شرکت اکتوور دوبار در روز استفاده می کردم اخیرا به علت نایابی نسخه خارجی کونکور از تولید شرکت اکتوور استفاده می کنم به نظر شما بهتر است از تولید این شرکت استفاده نمایم یا تولید کشور ترکیه رو سفارش بدم تا برام بیارم درضمن به علت اعلام سرطان زا بودن داروی لوزاور شرکت اکتوور آیا از داروی لوزاور این شرکت استفاده نمایم یا آن را نیز از شرکت دیگری سفارش دهم؟ باتشکر از راهنمایی حضرتعالی
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۵ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام پدرم یک ماه پیش عمل قلب باز داشتن وقرص قلب استفاده میکردن از دو روز پیش دکتر برای پدرم قرص کنکور را تجویز کرده فشار خون قبلا 13و14 بوده وضربان 65بااستفاده از این دارو ضربان 56وفشار خون 10 ودرد قفسه سینه دارد همراه آن قرص لوزاروداروهای دیابت هم استفاده می‌کند میخواستم نظرتون رو بدونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی یکشنبه ۲۵ اسفند ۹۸( 2 هفته پیش)
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر برام کنکور ۲/۵تجویز کرده بود.ولی داروخانه بیزوپرولول ۲/۵بهم داد.ایا فرقی باهم دارن یا نه؟.در واقع کار این نوع قرصها چیه؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر بهزاد پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان.من سابقه فشار خون بالا دارم و قرص لوزار استفاده میکردم حدود چهار ماه پیش با فشار خون بالای ۱۶ روی ۱۱ و احساس سنگینی و تپش بالا به دکتر قلب و کلیه مراجعه کردم که نتیجه اش هر دو سالم بود و گفتند حمله پانیک بوده و دو عدد قرص پروپرانولول ۲۰ و یک عدد قرص املو پرس ۵ به همراه قرص سرترالین ۵۰ تجویز کردند الان بعد ۴ ماه فشارم کامل نرمال نشده و احساس ضربه در وسط سینه ام دارم و نسبتا تپش قلب نیز دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۲ اسفند ۹۸( 3 هفته پیش)
 • تصویر کاربر Kazem پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سللم وقت بخیر. ۲۵سالم هست یه مدتی هست که احساس سوزش در قفسه سینه دارم واحساس سنگینی هم دارم و بعضی وقتا دست راستم درد داره بعضی وقتا هم دست چپم از شانه تا آرنج که تحملش برام سخته و سرگیجه و سردرد دارم و تپش قلب شدید و نوسان فشار هم دارم خواستم علتش رو بدونم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

    

   برای بررسی علت دقیق این موضوع بهتر است نزد متخصص قلب ویزیت شده و تست ورزش و اکو انجام دهید

 • تصویر کاربر هادی پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من قرص کنکور 2/5استفاده میکنم 5ماه با خوردن این قرص تنگی نفس دارم قلبم شبا با درده ،بنظرتون استفاده کنم این قرص رو یا قرص دیگری جایگزینش کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۲۴ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

    

   بعید است این عوارض به علت مصرف داروی کنکور باشد ولی برای اطمینان به متخصص خود اطلاع دهید

 • تصویر کاربر ولید یکشنبه ۲۰ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتور عزیز
  آقای دکتر من الان قفسه سینم ۸ روزه وقتی ایستاده یا نشستم درد میکنه و سنگینی و سفتی داره و گشادی دریچه میترال ک مادر زادی دارم و الان درد قفسه سینم تحمل نکردم و از کار و زندگی افتادم
  و الان اومدم دکتر داخلی و گوارش میگه ک باید آندوسکوپی انجام بدم
  و بعدش رفتم متخصص قلب گفتش ک نیاز نیس اندوسکوپی انجام بدم
  و فقط کافیه قرص کنکور ۵ بمدت ۲هفته بخورم

  آیا دکتر به نظرتون قرص ک مهصوص فشار خون بالاست خوبه واسه بیماری درد قفسه سینم و گشادی دریچه میترالم؟

  و اندوسکوپی نیاز نیس انجامش بدم؟؟

  خواهشا راهنماییم کنید آقای دکتر ک خیلی اذیتم از این وضع و درد نامعلوم!!!
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی یکشنبه ۲۰ بهمن ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

    

   برای بررسی علت این درد بهتر است که شما یک بار اکو و تست ورزش بدهید در مورد اندوسکوپی نیز توصیه می شود که شما در صورت امکان برای انجام این کار با متخصص گوارش هماهنگ کنید تا در صورت احتمال مشکل معده این مشکل نیز تشخیص داده شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر