خواص قرص کنکور concor یا بیزوپرولول

قرص کنکور دارویی است که حاوی یک ماده ی فعال بنام بیزوپرولول است.این دارو متعلق به یک دسته از داروهای شناخته شده با عنوان مسدود کننده های بتا است. این دارو برای درمان فشار خون و آنژین قلبی استفاده می شود. برای اینکه با قرص کونکور به درستی آشنا شوید، مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید.

قرص کنکور چیست؟

قرص کونکور یا قرص concor  برای افزایش گردش خون در بدن استفاده می شود. این قرص برای درمان فشار خون بالا تجویز می شود اما نمی توان گفت منحرصا برای درمان فشار خون است.

قرص کونکور برای چیست؟

این دارو بیشتر با نام بیزوپرولول شناخته می شود.  قرص کونکور با مسدود کردن عملکرد برخی از مواد شیمیایی طبیعی در بدن مثل اپی نفرین در رگ و قلب کار می کند. این عملکرد باعث کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون بالا و همچنین کاهش فشار قلبی می شود.

فشار خون و ضربان قلبتان را در زمان مصرف این دارو به طور مرتب چک کنید. روش صحیح اندازه گیری فشار خون را یاد بگیرید تا در خانه بتوانید فشارتان را اندازه بگیرید و نتیجه را به پزشکتان اطلاع دهید.

روش مصرف و دوز قرص concor

دوز های این دارو شامل:

✳ کونکور ۲٫۵ میلیگرم، ۵ میلیگرم و ۱۰ میلیگرم میباشد.

✳ درمان فشار خون بالا باید با دوز پایین شروع شود و سپس به تدریج افزایش یابد تا به یک دوز معین برسد.

✳ در درمان فشار خون خفیف، پیشنهاد میشود، قرص کنکور ۲٫۵ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

✳ در درمان فشار خون شدید، پیشنهاد می شود کنکور ۵ یا ۱۰ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

        ✳ ماکزیمم یا حداکثر مصرف روزانه قرص کونکور ۲۰ میلی گرم است.

قرص کنکورر ۵ میلی گرم

در درمان آنژین قلبی اغلب از قرص کونکور ۵ میلی گرم و به صورت یکبار در روز استفاده می شود. کونکور ۵ میلیگرم صبح باید در طول زمان صبحانه یا بعد از آن مصرف شود. قرص را به صورت کامل با یک لیوان آب ببلعید. قرص را نجوید چون شاید اثر دارو تغییر کند.

روش کاهش تدریجی مصرف قرص کونکور

 لازم است تا قبل از متوقف کردن مصرف دارو دوز آن را به صورت تدریجی تغییر دهید. همیشه با پزشک معالجتان درباره ایمن ترین روش برای کاهش تدریجی دارو مشورت نمایید.

این دارو را به طور مرتب استفاده کنید تا از آن بیشترین استفاده را ببرید. برای اینکه همیشه یادتان بماند تا از این دارو استفاده کنید، در یک ساعت معین در هر روز آن را مصرف کنید.

برای درمان فشار خون بالا ممکن است چند هفته طول بکشد تا درمان قطعی و مزایای قرص concor را به طور کامل دریافت کنید.

به پزشک خود در صورت بهبود نیافتن و یا بدتر شدن بیماری گزارش دهید. برای مثال اگر فشار خون شما همانطور مثل قبل بالا باقی می ماند و یا بیشتر از این می شود، حتما این مسئله را با پزشک خود در میان بگذازید.

مطلب مرتبط: ۱۰ علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون را بشناسید.

داروهای فشار خون

تداخل دارویی قرص کنکور

قبل از مصرف قرص concor به پزشک و یا داروسازتان در مورد داروهای فعلی (مخصوصا فینگولیمود) که مصرف می کنید و یا گیاهان دارویی که بدون تجویز پزشک در حال استفاده از آن ها هستید، گزارش دهید.

بعضی از داروها دارای عناصری هستند که فشار خون و یا ضربان قلب را بالا می برند. بنابراین حتما به پزشکتان اطلاع دهید که چه داروهایی مصرف می کنید و نحوه ی درست مصرف کردن آن ها را نیز بپرسید. مخصوصا اگر داروهای سرما خوردگی و گلودرد، مکمل های رژیم غذایی و NSAID ها شامل ایبوپروفن و نایروکسن را مصرف می کنید.

اگر به قرص concor حساسیت دارید از دارو های زیر هم استفاده نکنید

بیمارانی که به ماده ی بیزوپرولول یا داروهای مشابه دیگر حساسیت دارند، باید از مصرف قرص concor پرهیز کنند. از جمله این داروها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ متوپرولول

✔ آتنولول

✔ کارودیلول

✔ nebivolol

فراموش کردن مصرف داروی کنکور

اگر فراموش کردید قرص cocor را مصرف کنید، سریعا بعد از به خاطر آوردن آن را استفاده کنید. اگر به خاطر آوردنتان نزدیک زمان مصرف داروی بعدی بود، به داروی فراموش شده کاری نداشته باشید و ادامه ی برنامه ی دارویی خود را اجرا کنید. هرگز دوز قرص کنکور را دو برابر نکنید.

نحوه ی نگهداری قرص concor یا بیزوپرولول

قرص concor در اتاق با دمای بین ۲۰ تا ۲۵ درجه ی سانتیگراد و به دور از هر گونه رطوبت نگهداری کنید. قرص کونکور را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

کم آب شدن بدن، قرص کنکور

عوارض جانبی قرص کنکور

✅ خستگی، ضربان قلب آرام، اسهال و سرگیجه ممکن است اتفاق بیفتد. اگر هر کدام از این عوارض ایجاد شد و یا بدتر شد بلافاصله به پزشک و یا داروسازتان اطلاع دهید. برای کاهش ریسک ابتلا به سرگیجه خیلی آرام از حالت خوابیده یا نشسته بلند شوید.

 ✅ این دارو ممکن است جریان خون دست و پا را کاهش دهد، برای همین احساس سرما در این قسمت ها ایجاد می شود. سیگار کشیدن این حس را بدتر می کند. لباس های گرم بپوشید و از کشیدن سیگار خودداری کنید.

✅ به پزشک خود بلافاصله در صورت تجربه ی هر کدام از این عوارض ناخوشایند ولی جدی گزارش دهید: تورم مچ پا، خستگی و ضعف شدید، تنگی نفس و افزایش ناگهانی وزن

✅ واکنش های شدید آلرژیک به این دارو بسیار نادر است. با این حال در صورت مشاهده هر گونه واکنش شدید آلرژیک به قرص concor مانند: خارش شدید، تورم مخصوصا در صورت، زبان و گلو، سرگیجه شدید و یا مشکل تنفسی، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

در صورت مصرف قرص concor به نکات زیر توجه کنید

❇ مصرف دارو را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. بعضی از شرایط بیماری شما ممکن است با متوقف کردن این دارو بدتر شود.

❇ زمانیکه به تدریج مصرف این دارو را متوقف کنید، به شما توصیه می شود که به طور موقت فعالیت های فیزیکی را محدود کنید تا فشار وارد بر قلب شما کاهش یابد. اگر درد قفسه سینه، تنگی نفس، فشارخون، درد قفسه سینه منتشر به فک و گردن و دست، تعریق غیر عادی، مشکل تنفسی و ضربان قلب تند و نامنظم داشتید فورا به پزشک مراجعه کنید.

❇ این دارو در صورت اینکه شما دارای شرایط خاص پزشکی باشید نباید مورد استفاده قرار گیرد. این شرایط شامل: انواع خاصی از مشکلات ریتمی قلب (مثل ضربان قلب آرام، بلوک درجه ی دو و سه، نارسایی شدید قلبی)

❇ قبل از عمل جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.

❇ این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. بنابراین رانندگی نکنید و فعالیت هایی را که نیازمند هوشیاری کامل شماست را انجام ندهید تا زمانیکه مطمئن شوید دوباره میتوانید این فعالیت ها را با خیال راحت و با اطمینان انجام دهید.

❇ استفاده از نوشیدنی های الکلی را محدود کنید.

مصرف قرص کنکور برای بیماران دیابتی

❇ اگر دیابت دارید، قرص concor ممکن است باعث ایجاد احساس تپش قلب و افزایش ضربان قلب شود. علائم دیگر افت قند خون مثل: سرگیجه و تعریق تحت تاثیر این دارو قرار نمی گیرد. این محصول ممکن است باعث سخت تر شدن کنترل قند خون شود. قند خون خود را به طور مرتب چک کنید و نتیجه را به پزشک خود اظلاع دهید. به پزشک خود بلافاصله در صورت مشاهده ی علائم افزایش قند خون مثل افزایش تشنگی و ادرار اطلاع دهید. ممکن است نیاز به تنظیم کردن مجدد داروهای دیابت، برنامه ورزش و و یا حتی رژیم غذایی شما باشد.

مصرف قرص کنکور در دوران بارداری

هنگام بارداری فقط زمانی که به وضوح مصرف این دارو مورد نیاز است، از آن استفاده کنید. ممکن است این دارو برای جنین مضر باشد. در مورد معایب و مزایای این دارو در زمان بارداری و نیز شیردهی کلاس C گزارش شده است؛ بدین معنا که بهتر است استفاده نشود.

چگونه فشار خون بالا در دوران بارداری را کنترل کنیم؟ آیا فشار خون بالا در دوران بارداری طبیعی است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

فشار خون بالا در دوران بارداری

مطلب مرتبط: فشار خون بالا در دوران حاملگی

مصرف بیش از حد قرص concor

در صورت مصرف بیش از حد دارو و داشتن علائم جدی مثل بی هوش شدن و یا مشکلات تنفسی، بلافاصله به اورژانس مراجعه نمایید.

 

دکتر محمد حسین نجفی دکتر متخصص فشار خون در تهران

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

2+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شکوفه جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.مادرم ۷۰ ساله است .بیست سال اتنلول پنجاه استفاده میکرد..سابقه خانوادگی فشار خون هم ندارد...به علت فشار بالا چند روزی دربیمارستان بستری بود.و نهایتا دارهای اکسابین۲۰.امیلودیپین.روزوواستاتین۲۰.لوزار۲۵.متورال ۵۰.استفاده میکرده...ولی الان به شدت رنگش زرد میشه..و نفس تنگی داره...ایا انژیو برای مادرم ضروری است ؟؟نوار قلب جدید گرفتیم ضربان ۱۳۰داشت و اکو کاردیوگرافی جدید هم نشان از بینظمی و بزرگ شدن دهلیزهای قلب داشت....داروهای مادرم را عوض کردن و داروی کنکور.دیگوکسین..و فروزماید و اکسابین۲۰.و رزورکسین جایگیزین داروهای قبلی شد...در حال حاظر مادرم تنگی نفس شدید دارند باید چکار کنم؟؟؟لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام

    

   بر اساس شرح حال فوق نمی توان در مورد ایشان اظهار نظر کرد. لطفا ویزیت شده و معاینه شوند و تمامی مدارکشان بررسی شود

 • تصویر کاربر FTN سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من مشکل آریتمی فلبی دارم و سالهاست از قرص کونکور ساخت کشور المان استفاده می‌کنم. الان دو هفته‌ست که از قرص کنکوری که توی ایران تحت لیسانس المان ساخته می‌شه استفاده می‌کنم. هم ضربانم نا‌منظمه و بالا میره،هم دچار گلو درد و ورم گلو تنگی نفس می‌شم. آیا واقعا قرص ایرانی همون ترکیبات کونکور اصلی رو داره؟؟؟ یا مشکل از جای دیگه‌ای هست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام

    

   بین قرص ایرانی و آلمانی تفاوت چشم گیری وجود ندارد و هر دو دارو موثر هستند. بهتر است نزد پزشک خود ویزیت شوید چون ممکن است نیاز به تغییر یا اضافه کردن دارو باشد

 • تصویر کاربر سالی سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  آقای دکتر ۳۲ ساله هستم از ۱۸ سالگی تشخیص فشار خون بالا ارثی داده شد. مصرف اکسفورد ۸۰/۵ دارم صبح ها. عصر ها فشارم تا ۱۴.۵ روی ۸.۵ بالا میرفت که به تجویز دکتر کنکور ۲.۵ عصرها یک عدد اضافه شد بعد از حدودا ۳۰ روز مصرف الان ۱۵ روز هست که فشار شدیدی روی جمجمه احساس میکنم. اگر توصیه به قطع کنکور دارین نحوه قطع کردن رو بفرمائید و اینکه آیا ممکنه مشکل جدی ایجاد شده باشه؟
  با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام

    

   بهتر است کونکور را ارام ارام قطع کنید و داروی هیدروکلورتیازید 50 را نصف قرص روزانه استفاده کنید. هولتر 24 ساعته ی فشار خون نیز توصیه می گردد

 • تصویر کاربر فررزانه جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام من خانم 30 ساله بدون سابقه ی بیماری.همیشه فشار هام 130 بر 85 یا 90 بوده/که دکتربهم گفته اگه با ورزش و رزیم پایین نیاد باید داروی فشار بخورم.بنده هیچ گونه علایمی مثل ضربان قلب بالا/سرگیجه/تهوع ندارمم و به صورت تصادفی پی به فشارم بردم و از زمانی که یادمه همیشه همین بوده فشارم.ایا اگر با رعایت موارد بالا فشارم ثابت موند واقعا نیاز به دارو دارم؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام

    

   بهترین کار برای شما هولتر 24 ساعته ی فشارخون است تا بر اساس جواب ان بتوان به این سوال پاسخ داد. فشار مینیموم 90 مختصری بالا محسوب می شود

  2. تصویر کاربر فررزانه سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)
   سلام
   بله ايشان هم بيشتر به خاطر دياستول نسبتا بالا و سابقهي فاميلي فشار از سمت پدري به من فرمودند نياز به دارو هست.از نظر شما چه دارويي براي فشار من مناسب است؟و مزيت هولتر چيست؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی جمعه ۱۹ مهر ۹۸( 5 روز پیش)

   سلام

    

   هولتر تشخیص را قطعی می کند. اگر در هولتر فشار بالا ثبت نشود یعنی نیاز به نگرانی نیست. اگر هم فشاربالا ثبت شد باید دارو استفاده کرد. در مورد نوع دارو بعد از نتیجه ی هولتر می توان تصمیم گرفتن

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ط جمعه ۱۲ مهر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر جان
  من برا فشار خون بالا کنکور میخورم اما عصر باز فشارم بالاهست

  درضمن دچار ریزش قلب هم هستم برا درمان چه پیشنهادی دارین؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی جمعه ۱۲ مهر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام

    

   بهتر است روزانه یک عدد لوزارتان 25 میلی گرم صبح ها ساعت 10 استفاده کنید و هولتر فشارخون 24 ساعته ببندید

 • تصویر کاربر پوریا سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام خسته نباشین .من‌ پدر فشارشون هر سه چهار روز یک بالا ۱۵ یا ۱۴ میشه وبعد با خوردن قرص آملودوپین فشارشون خوب میشه میخاستم ببین این نوع فشار خون قابل درمان هست .یا این نوع فشار خطر ناک هست ممنون میشم جواب بدید خدا خیرتون بده
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

    

   بله این نوع فشارخون قابل درماان است و باید منظم داروی املودیپین را استفاده کنند. بهتر است یک نوبت اکو و نوارقلب نیز بگیرند

 • تصویر کاربر ارسلان سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ۳۵ ساله ومرد هستم. حدود ۴ سال است فشار خونم بالا است از قرصهای متعددی از نظیر(آملودیپین و کونکور) استفاده میکنم ولی هنوز فشارم بالاست (از ۱۴ به بالا متغیر) بیزحمت راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

    

   بهتر است شما ویزیت شده و یک نوبت تمامی داروها بررسی شوند. اکو و هولتر فشارخون برای شما ضروری است

 • تصویر کاربر سبا سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام.مادر من ۵۴ ساله هستن سال پیش دکتر قلب بهشون کنور ۲.۵ تجویز کردن برای ضربان قلب بالا. اما فشار خون ندارن معمولا فشارشون ۱۲ هستش.در حال حاضر قرص کنکور در بازار موجود نیست.خواستم بپرسم که از مدل ایرانی این قرص میتونن استفاده کنن؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

    

   بله می توانند

 • تصویر کاربر هدایت سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  با تشکر از ایجاد امکان ارتباط
  لطفا" بفرمائید بهترین زمان مصرف داروی کنکور کور ۲.۵ در طول روز چه زمانی میباشد؟آیا ممکن است در صورت مصرف دارو در آخر شبها باعث ایجاد بی خوابی یا کم خوابی گردد.با تشکر مجدد
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

    

   دارو را ساعت 10 صبح بخورید. از عوارض دارو ب خوابی هست

 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من چندسالی هست که قرص فشارخون میخورم ولی چندروزی هست که فشارم خیلی بالا رفته و پایین نمیاد ه دکتر مراجعه کردم قرص کنکور 2/5ووالزومیکس و هیدرو کلروتیازید تجویز کرد هر 12ساعت یک قرص ولی فشارخونم هنوز پایین نیومده و همچنان 19 روی 13 هست لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام 

    

   با این شرایط شما باید حتما مجددا ویزیت شوید. کاپتوپریل یک عدد زیرزبانی برای کاهش فشارخون استفاده کنید. اگر داروی جدیدی استفاده کرده اید یا استرس اخیر داشته اید آن را کنترل کنید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر