خواص قرص کنکور concor یا بیزوپرولول

قرص کنکور دارویی است که حاوی یک ماده ی فعال بنام بیزوپرولول است.این دارو متعلق به یک دسته از داروهای شناخته شده با عنوان مسدود کننده های بتا است. این دارو برای درمان فشار خون و آنژین قلبی استفاده می شود. برای اینکه با قرص کونکور به درستی آشنا شوید، مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید.

قرص کنکور چیست؟

قرص کونکور یا قرص concor  برای افزایش گردش خون در بدن استفاده می شود. این قرص برای درمان فشار خون بالا تجویز می شود اما نمی توان گفت منحرصا برای درمان فشار خون است.

قرص کونکور برای چیست؟

این دارو بیشتر با نام بیزوپرولول شناخته می شود.  قرص کونکور با مسدود کردن عملکرد برخی از مواد شیمیایی طبیعی در بدن مثل اپی نفرین در رگ و قلب کار می کند. این عملکرد باعث کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون بالا و همچنین کاهش فشار قلبی می شود.

فشار خون و ضربان قلبتان را در زمان مصرف این دارو به طور مرتب چک کنید. روش صحیح اندازه گیری فشار خون را یاد بگیرید تا در خانه بتوانید فشارتان را اندازه بگیرید و نتیجه را به پزشکتان اطلاع دهید.

روش مصرف و دوز قرص concor

دوز های این دارو شامل:

✳ کونکور ۲٫۵ میلیگرم، ۵ میلیگرم و ۱۰ میلیگرم میباشد.

✳ درمان فشار خون بالا باید با دوز پایین شروع شود و سپس به تدریج افزایش یابد تا به یک دوز معین برسد.

✳ در درمان فشار خون خفیف، پیشنهاد میشود، قرص کنکور ۲٫۵ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

✳ در درمان فشار خون شدید، پیشنهاد می شود کنکور ۵ یا ۱۰ میلیگرم یکبار در روز مصرف شود.

        ✳ ماکزیمم یا حداکثر مصرف روزانه قرص کونکور ۲۰ میلی گرم است.

قرص کنکورر ۵ میلی گرم

در درمان آنژین قلبی اغلب از قرص کونکور ۵ میلی گرم و به صورت یکبار در روز استفاده می شود. کونکور ۵ میلیگرم صبح باید در طول زمان صبحانه یا بعد از آن مصرف شود. قرص را به صورت کامل با یک لیوان آب ببلعید. قرص را نجوید چون شاید اثر دارو تغییر کند.

روش کاهش تدریجی مصرف قرص کونکور

 لازم است تا قبل از متوقف کردن مصرف دارو دوز آن را به صورت تدریجی تغییر دهید. همیشه با پزشک معالجتان درباره ایمن ترین روش برای کاهش تدریجی دارو مشورت نمایید.

این دارو را به طور مرتب استفاده کنید تا از آن بیشترین استفاده را ببرید. برای اینکه همیشه یادتان بماند تا از این دارو استفاده کنید، در یک ساعت معین در هر روز آن را مصرف کنید.

برای درمان فشار خون بالا ممکن است چند هفته طول بکشد تا درمان قطعی و مزایای قرص concor را به طور کامل دریافت کنید.

به پزشک خود در صورت بهبود نیافتن و یا بدتر شدن بیماری گزارش دهید. برای مثال اگر فشار خون شما همانطور مثل قبل بالا باقی می ماند و یا بیشتر از این می شود، حتما این مسئله را با پزشک خود در میان بگذازید.

آیا با علل فشار خون بالا آشنا هستید؟ برای آشناتیی با علل بالا رفتن فشار خون می توانید به لینک زیر مراجعه کنید

علت فشار خون بالا

داروهای فشار خون

تداخل دارویی قرص کنکور

قبل از مصرف قرص concor به پزشک و یا داروسازتان در مورد داروهای فعلی (مخصوصا فینگولیمود) که مصرف می کنید و یا گیاهان دارویی که بدون تجویز پزشک در حال استفاده از آن ها هستید، گزارش دهید.

بعضی از داروها دارای عناصری هستند که فشار خون و یا ضربان قلب را بالا می برند. بنابراین حتما به پزشکتان اطلاع دهید که چه داروهایی مصرف می کنید و نحوه ی درست مصرف کردن آن ها را نیز بپرسید. مخصوصا اگر داروهای سرما خوردگی و گلودرد، مکمل های رژیم غذایی و NSAID ها شامل ایبوپروفن و نایروکسن را مصرف می کنید.

اگر به قرص concor حساسیت دارید از دارو های زیر هم استفاده نکنید

بیمارانی که به ماده ی بیزوپرولول یا داروهای مشابه دیگر حساسیت دارند، باید از مصرف قرص concor پرهیز کنند. از جمله این داروها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ متوپرولول

✔ آتنولول

✔ کارودیلول

✔ nebivolol

فراموش کردن مصرف داروی کنکور

اگر فراموش کردید قرص cocor را مصرف کنید، سریعا بعد از به خاطر آوردن آن را استفاده کنید. اگر به خاطر آوردنتان نزدیک زمان مصرف داروی بعدی بود، به داروی فراموش شده کاری نداشته باشید و ادامه ی برنامه ی دارویی خود را اجرا کنید. هرگز دوز قرص کنکور را دو برابر نکنید.

نحوه ی نگهداری قرص concor یا بیزوپرولول

قرص concor در اتاق با دمای بین ۲۰ تا ۲۵ درجه ی سانتیگراد و به دور از هر گونه رطوبت نگهداری کنید. قرص کونکور را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

کم آب شدن بدن، قرص کنکور

عوارض جانبی قرص کنکور

✅ خستگی، ضربان قلب آرام، اسهال و سرگیجه ممکن است اتفاق بیفتد. اگر هر کدام از این عوارض ایجاد شد و یا بدتر شد بلافاصله به پزشک و یا داروسازتان اطلاع دهید. برای کاهش ریسک ابتلا به سرگیجه خیلی آرام از حالت خوابیده یا نشسته بلند شوید.

 ✅ این دارو ممکن است جریان خون دست و پا را کاهش دهد، برای همین احساس سرما در این قسمت ها ایجاد می شود. سیگار کشیدن این حس را بدتر می کند. لباس های گرم بپوشید و از کشیدن سیگار خودداری کنید.

✅ به پزشک خود بلافاصله در صورت تجربه ی هر کدام از این عوارض ناخوشایند ولی جدی گزارش دهید: تورم مچ پا، خستگی و ضعف شدید، تنگی نفس و افزایش ناگهانی وزن

✅ واکنش های شدید آلرژیک به این دارو بسیار نادر است. با این حال در صورت مشاهده هر گونه واکنش شدید آلرژیک به قرص concor مانند: خارش شدید، تورم مخصوصا در صورت، زبان و گلو، سرگیجه شدید و یا مشکل تنفسی، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

در صورت مصرف قرص concor به نکات زیر توجه کنید

❇ مصرف دارو را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. بعضی از شرایط بیماری شما ممکن است با متوقف کردن این دارو بدتر شود.

❇ زمانیکه به تدریج مصرف این دارو را متوقف کنید، به شما توصیه می شود که به طور موقت فعالیت های فیزیکی را محدود کنید تا فشار وارد بر قلب شما کاهش یابد. اگر درد قفسه سینه، تنگی نفس، فشارخون، درد قفسه سینه منتشر به فک و گردن و دست، تعریق غیر عادی، مشکل تنفسی و ضربان قلب تند و نامنظم داشتید فورا به پزشک مراجعه کنید.

❇ این دارو در صورت اینکه شما دارای شرایط خاص پزشکی باشید نباید مورد استفاده قرار گیرد. این شرایط شامل: انواع خاصی از مشکلات ریتمی قلب (مثل ضربان قلب آرام، بلوک درجه ی دو و سه، نارسایی شدید قلبی)

❇ قبل از عمل جراحی به پزشک و یا دندان پزشک خود در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.

❇ این دارو ممکن است باعث سرگیجه شود. بنابراین رانندگی نکنید و فعالیت هایی را که نیازمند هوشیاری کامل شماست را انجام ندهید تا زمانیکه مطمئن شوید دوباره میتوانید این فعالیت ها را با خیال راحت و با اطمینان انجام دهید.

❇ استفاده از نوشیدنی های الکلی را محدود کنید.

مصرف قرص کنکور برای بیماران دیابتی

❇ اگر دیابت دارید، قرص concor ممکن است باعث ایجاد احساس تپش قلب و افزایش ضربان قلب شود. علائم دیگر افت قند خون مثل: سرگیجه و تعریق تحت تاثیر این دارو قرار نمی گیرد. این محصول ممکن است باعث سخت تر شدن کنترل قند خون شود. قند خون خود را به طور مرتب چک کنید و نتیجه را به پزشک خود اظلاع دهید. به پزشک خود بلافاصله در صورت مشاهده ی علائم افزایش قند خون مثل افزایش تشنگی و ادرار اطلاع دهید. ممکن است نیاز به تنظیم کردن مجدد داروهای دیابت، برنامه ورزش و و یا حتی رژیم غذایی شما باشد.

مصرف قرص کنکور در دوران بارداری

هنگام بارداری فقط زمانی که به وضوح مصرف این دارو مورد نیاز است، از آن استفاده کنید. ممکن است این دارو برای جنین مضر باشد. در مورد معایب و مزایای این دارو در زمان بارداری و نیز شیردهی کلاس C گزارش شده است؛ بدین معنا که بهتر است استفاده نشود.

چگونه فشار خون بالا در دوران بارداری را کنترل کنیم؟ آیا فشار خون بالا در دوران بارداری طبیعی است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

فشار خون بالا در دوران بارداری

مصرف بیش از حد قرص concor

در صورت مصرف بیش از حد دارو و داشتن علائم جدی مثل بی هوش شدن و یا مشکلات تنفسی، بلافاصله به اورژانس مراجعه نمایید.

دکتر محمد حسین نجفی دکتر متخصص فشار خون در تهران

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

3+

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نیما پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  من 39 ساله هستم .از اهواز
  چند سالیست دچار حمله های ناگهانی عصبی هستم .بنده عکس اتمی قلب گرفته ام هیچ عارضه قلبی نداشته وهمچنین از لحاظ چربی وقند واوره و...سایر هیچ مشکلی ندارم
  دکتر برای من قرص کنکور در هنگام حمله تجویز کرده اند.ولی من به علت ترس از دارو های جدید دارو های قدیمی مثل پروپرانول استفاده می کنم روی 1 عدد 10 ..آیا پروپرانول داروی بدی است
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی پنجشنبه ۱۴ آذر ۹۸( 3 روز پیش)

   سلام

    

   با توجه به تشخیص حمله های عصبی برای شما بهترین درمان استفاده از همین قرص پروپرانولول است و این قرص بسیار به شما کمک می کند و ضرری ندارد. ولی در کل بهتر است برای درمان و پیش گیری از این حمله ها با یک متخصص روانپزشکی مشورت کنید

 • تصویر کاربر عباس شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده دچار تپش قلب می شم در سنوات قبلی دکتر رفتم در سال 96در مرتبه اول متورال 50 به من داده شد و هر 12 ساعت نصف قرص رو می خوردم.خوب شدم اما در سال بعد باز دچار تپش قلب می شدم دکتر رفتم دکتر قرص کنکور با دوز دو و نیم را داد و هر 12 ساعت یک قرص خوب شدم .اما دوبار دچار تپش قلب شدم به صورت خودسر ابتدا قرص متورال را با همان دستور خوردم اما چون خیلی اذیت می شم یعنی دچار سر گیچه میشم درد در قفسه سینه ام هم بیشتر شده می تونم قرص کنکور رو با همون دستور بخورم با تشکر درضمن فشار خونم هم معمولی است
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام

    

   با توجه به مسایلی که ذکر می کنید بهترین موضوع برای شما این است که برای بررسی درد قفسه ی سینه و طپش های مکرر یک نوبت تست ورزش و اکو انجام دهید

 • تصویر کاربر مصطفي شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  بيمار بعد از مصرف متورال وكنكور دچار سرفه شدید میشه آیا میتوان بجای این بتا بلوکر لز کارویدلول استفاده کرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی شنبه ۹ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام

    

   بله می توانند ولی بعید است سرفه ی ایشان ارتباطی به این داروها داشته باشد. بهتر است با یک متخصص ریه مشورت کنید

 • تصویر کاربر Jamil جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  فشار خونم هجده و درد قلب از پشت دارم به دکتر مراجعه کردم املوبر ۵ میلی وکنکور۵ میلی تجویز کرده ولی میترسم این داروهارو مصرف کنم چون سنم سی وهفت ساله
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی جمعه ۸ آذر ۹۸( 1 هفته پیش)

   سلام

    

   اگر تجویز با صلاج دید پزشک بوده است به مصرف داروها ادامه دهید. مصرف نکردم دارو عارضه های وخیم تری ممکن است برای شما داشته باشد

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲ آذر ۹۸( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  آیا تفاوتی بین قرص کنکور۵ و متوهگزال ۹۵ میباشد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی شنبه ۲ آذر ۹۸( 2 هفته پیش)

   سلام

    

   تفاوت که قطعا دارند زیرا دو داروی متفاوت هستند ولی باید توجه داشت که هر دوی این داروها از یک دسته ی مشخص دارویی یعنی داروهای کاهنده ی ضربان قلب هستند. بسته به شرایط بیمار طبق صلاح دید پزشک هر یک از این داروها تجویز می گردد. مصرف همزمان این دو دارو با هم خطرناک است

 • تصویر کاربر کیهان جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من حدود ۱۰ ماه هست که آریتمی قلبی دارم و قرص کنکور و کلاتوور و آمیودارن استفاده می کنم.دو روز هست که تنگی نفس دارم و نفس توی سینه ام حبس میشه و یه مقدار احساس سنگینی می کنم . البته موارد زیر رو دارم:
  ۱- چهارشنبه شب چند شات مشروب خوردم
  ۲- کارم حسابداری هست و استرس و اضطراب رسیدگی مالیاتی رو دارم.
  از صبح پنجشنبه اصلا حالم خوب نبود و احساس کردم کل سیستم بدنم بهم ریخته حالا یه مقدار بهترم ولی تنگی نفس رو دارم
  ممنون از راهنماییتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی جمعه ۲۴ آبان ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

    

   با توجه به شرح حال احتمالا شما به بیماری AF مبتلا هستید. فراموش نکنید که یکی از اصلی ترین عوامل تشدید بیماری و شروع ضربان قلب بالا که شما ممکن است آن را به صورت تنگی نفس حس کنید مصرف الکل است. بهترین کار این است که اگر تنگی نفس هم چنان آزارتان می دهد به اورژانس بیمارستانی مراجعه کنید. برای دفعات بعدی هم به یاد داشته باشید که مصرف الکل اصلا در شرایط شما توصیه نمی شود

 • تصویر کاربر مقدم سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام چند ماهی هست روزی نصف قرص کنکور می خورم به همراه قرص چربی
  از زمان شروع مصرف قرص احساس کلو درد و تورم در گلو خفیفی دارم دکتر رفتم گفت حساسیت هست ولی هنوز خوب نشده
  این عوارض قرص کنکور کور هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸( 3 هفته پیش)

   سلام

    

   بعید است از عوارض کونکور باشد. بهتر است با یک متخصص آلرژی مشورت کنید ممکن است ناشی از حساسیت راه های هوایی باشد

 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۹ آبان ۹۸( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  بنده ۲۸ مهر با تپش قلب با مراجعه به بیمارستان قلب رجایی و بعد از تست تروپنین مثبت
  به مطب یکی از پزشکان مراجعه کردم
  به من قرص کنکور و آترواستاتین و ویتامین ب۱ و امگا ۳ داد الان نزدیک یک هفته هستش که سرگیجه دارم طوری که هنگام یکسری حرکات اتاق دور سرم می‌چرخه الان تو سایت شما موندم که از عوارض قرص کنکور هستش چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی یکشنبه ۱۹ آبان ۹۸( 4 هفته پیش)

   سلام

    

   باید یک بار از شما نوارقلب گرفته شود. اگر ضربان قلب شما پایین آمده باشد باید داروی کنکور کم یا قطع شود. در حال حاضر می توان گفت که کنکور منجر به این عوارض فعلی شده است.

 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب آقای دکتر
  حدود سه سال پیش بادرد قفسه سینه و فشار خون 19 بستری شدم. بعد از سیتی آنژیو ، بزشک معالجگفتند یکی ازرگهای ماهیچه قلب بجای اینکه روی ماهیچه باشد، در وسط ماهیچه هست و مادرزادی هست . برای همین قابل جراحی نیست و گفتند استرس موجب افزایش فشار و تپش قلب می شود. بعد از درمان گوترش تجویز اکسفورچ و کنکور پنج نمودند هرشب یک عدد. مشکل فشار و تپش و درد قفس سینه حل شد اما گاها درد قفس را دارم. اکنون داروی خارجی پیدا نمیشه و ازاملوبر و بتالکو استفاده می کنم. سوالم اینه که این دارو کارائی دارند؟ گاها یک شب در میان استفاده می کنم و فشارم بالا نمیره ولی وزوز گوشم زیاد میشه. آیا میتوانم دارو را کم یا قطع کنم. توصیه شما چب هست. تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

    

   این داروها به اندازه ی نمونه ی خارجی موثر هستند. لطفا دارو ها را به همین روال ادامه داده و از کم کردن ان خودداری کنید چون ممکن است شما را دچار عارضه کند

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من دوماه پیش به علت استفاده ی بیش از حد قلیون و الکل دچار تپش قلب شدید شدم و حدود نیم ساعت بگیر و نگیر داشت تا به اورژانس برسم،بعد از اون دچار تیر کشیدن قلب،سنگینی سینه،و درد بین دو کتف،و تپش نامنظم و دوتا تپش و یکی نزدن یا خالی شدن قلب شدم،پزشک قلب رفتم هولتر کردن که ۲۰تا سیگنال داشتم،نوار‌قلب هر سری میگیرم میگن سالمه،اکو گفتن افتادگیه خفیف دارم که مشکلی نیست،یه دکتر قلب گفت ابلیشن باید بشی،ولی بیمارستان قلب تهران گفت قلب مشکلی نداره و باید بری روانپزشک،رفتم روانپزشک گفتن پانیکه،در حال حاضر صبح کنکور ۵ و کلرودیازپوکساید ۵ میخورم که کلردیاز رو غروب هم میخورم،شب هم قرص نورتریپتیلین ۱۰ و تری فلوئوپرازین ۱ میلی میخورم،تا غروب حالم خوبه ولی شب فشارم میره رو ۱۴ و۹،یا ۱۳ و ۹/۵،میخواستم بدونم مشکلم قلبیه یا اضطرابی،؟و اینکه فشارمو چیکار کنم شبا،و اینکه چشمام جدیدا قرمز شده و رگاش قرمز شده میخواستم بدونم از فشارمه یا از قرص هام،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمدحسین نجفی دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸( 1 ماه پیش)

   سلام

    

   بر اساس انچه می فرمایید مشکل شما اضطرابی است و نیازی به دارو برای فشارخون نیست. برای کنترل استرس با روانپزشک مشورت کرده و الکل را قطع کنید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر